Zdrowie to skarb

Początek kwietnia w naszej świetlicy upłynął pod hasłem „Dbamy o nasze zdrowie”. Głównym celem zajęć świetlicowych była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i profilaktyki zdrowotnej, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej wśród dzieci. W Tygodniu Zdrowia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia. Wszystkie działania dzieci miały na celu popularyzowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, właściwego odżywiania, ale także profilaktyki zdrowotnej. Świetliczaki miały również możliwość zapoznania się z piramidą żywienia, dowiedziały się o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki. Pogadanki tematyczne oraz filmy edukacyjne, uświadamiały jak ważna jest rola warzyw i owoców w codziennej diecie. W ramach zajęć odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, która przeprowadziła z dziećmi rozmowę dotyczącą dbania o higienę osobistą. W myśl powiedzenia „Sport to zdrowie” dzieci brały udział w różnych grach i zabawach ruchowych. Wierzymy, że wszystkie podjęte działania przyniosą pozytywne efekty i będą miały wpływ na zdrowy styl życia.