Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Prezydent miasta Nowego Sącza zorganizował wyjątkowe wydarzenie jakim jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Skupił uwagę społeczności na potrzeby osób z autyzmem. Wydarzenie rozpoczęło się seansem sensorycznym w kinie „ Sokół”, zapewniającym dzieciom i opiekunom wyjątkowe doświadczenie filmowe. Następnie na płycie rynku pod sądeckim ratuszem odbyło się spotkanie, podczas którego prezydent wręczył niebieskie balony i smycze z logo miasta jako symbole autyzmu. Wartościowe słowa wygłoszone przez prezydenta podkreśliły, jak istotne są osoby z autyzmem dla społeczności, zapowiadając regularne seanse sensoryczne sponsorowane przez miasto, które będą organizowane raz w miesiącu.
Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.