Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu Ie

W dniu 14. 03. 2024 r. dzieci z klasy ID oraz IE wzięły udział w  wycieczce do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych o tematyce wielkanocnej– Palma Wielkanocna, podczas których od podstaw stworzyli palmę przy użyciu tradycyjnych ozdób i naturalnych materiałów.

Dalszy program wycieczki obejmował zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, które jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i kilkanaście domów. Dzieci miały okazję odwiedzić: pracownię garncarza, atelier fotograficzne, warsztat zegarmistrzowski, remizę strażacką, pracownię rzemieślnika wyrabiającego drewniane ozdoby i zabawki, zakład dentystyczny, aptekę w stylu retro, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię, pocztę oraz sklep kolonialny.