Akcja  ,,Pomagamy zwierzętom w schronisku’’

W miesiącu październiku i listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku. Od kilku lat staramy się wspierać nasze schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Głównym założeniem i celem corocznie prowadzonej akcji jest uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzakom. Może każdy z nas zastanowi się, dlaczego urocze czworonogi, nazywane wiernymi przyjaciółmi człowieka, znalazły się w schronisku.

Akcja została zorganizowana przez szkolny wolontariat, a koordynatorkami tego przedsięwzięcia była pani Dorota Bodziony i Anna Pieńkus. Do akcji pomocy zwierzakom włączyli się uczniowie naszej szkoły, a także wychowankowie świetlicy szkolnej.

Jak widać los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły, gdyż wykazali się oni ogromną wrażliwością, czego wyrazem była zebrana karma oraz akcesoria dla zwierzaków. Wsparcie dla schroniska – przekazana karma dla zwierząt, koce i inne zebrane akcesoria z pewnością przyczynią się do polepszenia warunków, w jakich znalazły się zwierzęta. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom i ich rodzicom za zaangażowanie i włączenie się w zorganizowaną w szkole akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom. Zima to trudny czas dla zwierząt żyjących na zewnątrz. Zadbajmy więc o nie, pomóżmy im i pamiętajmy, że ,, Miarą człowieka jest to, w jaki sposób traktuje zwierzęta’’.