Ślubowanie klas 1

6 listopada 2023r. odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Uczniów. Jest to szczególny dzień, który pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od Mszy Świętej w Sanktuarium Św. Rity – kościele Matki Możej Niepokalanej. Część artystyczna i  ślubowanie odbyło się w szkole. W uroczystości tej wzięło udział pięć klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e wraz z wychowawcami, Dyrektor Szkoły Podstawowej  Beata Mac, Wicedyrektor Dariusz Serkowski oraz zaproszeni goście Prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Radni miasta Nowego Sącza p. Krystyna Witkowska oraz p. Dawid Dumana, Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Pani Ilona Kronenberger, proboszcz parafii Matki Bożej Niepokalanej Czesław Paszyński, Rada Rodziców oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. W czasie występu uczniów klas pierwszych mięliśmy zaszczyt gościć zespół Regionalny „Małe Lachy” z Kapelą. Uczniowie wraz z rodzicami mogli podziwiać występ tańców, muzyki  oraz piękne stroje artystów.  Prezydent miasta Nowego Sącza wraz z Panią Dyrektor życzyli  wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce. Pierwszaki  z kolei głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.