Mistrzowie szachownicy z SP21 na 3miejscu i na 4miejscu w zawodach drużynowych.

   Dnia 20.10.2023r. w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się międzyszkolne, drużynowe zawody szachowe szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6). Do turnieju zgłosiło się aż 8 szkół. Wszystkie czteroosobowe drużyny musiały mieć w swoim składzie przynajmniej jedną „szachistkę”. Każda szkoła miała rozegrać po 7 meczy, ze wszystkimi pozostałymi ekipami. Poszczególne gry były prowadzone równocześnie na 4 szachownicach (po 10 minut dla zawodnika na rundę). Nasza drużyna zanotowała 2 zwycięstwa: (3-1) z SP15, (2,5-1,5) z SP20, 4 remisy: po (2-2) z SP7, SP3, KSP i SP6, oraz tylko 1 porażkę (1,5-2,5) z SP9. Nasz kapitan Jakub Basta pokonał wszystkich swoich przeciwników i odniósł 7 zwycięstw! Jakub Sułkowski wygrał 4 partie. Najmłodszy z drużyny 4-klasista Michał Romański, który po raz pierwszy reprezentował szkołę na zawodach, spisał się wyśmienicie i skończył rywalizację przy szachownicach mając na koncie 3 wygrane. Do wyniku drużyny, cenne dwa remisy dołożyła również Weronika Basta. Tak więc nasza reprezentacja na 28 indywidualnie rozegranych partii 14 wygrała i 2 zremisowała. Tym samym uzyskane wyniki dały ostatecznie 3 miejsce w turnieju, oraz brązowe medale dla całej naszej czwórki! 1 miejsce zajęła SP9, a drugie SP6. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski. 

   Kilka dni wcześniej 10.10.2023r. w tym samym miejscu odbyły się międzyszkolne zawody szachowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). Była to także rywalizacja drużynowa. Do turnieju przystąpiło 8 sądeckich szkół. Zasady rywalizacji były identyczne jak w przypadku młodszej kategorii. SP21 reprezentowali: Ewa Szczecina, Dawid Janik, Adam Ryś i Mateusz Wróblewski. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze i każdy z naszych reprezentantów postarał się o jakąś zdobycz punktową w swoich pojedynkach. 5 wygranych miał Dawid, 4- Mateusz, 3 wygrane i 1 remis Adam, oraz 2 wygrane i 2 remisy Ewa. Drużyna w sumie odniosła 4 zwycięstwa: (4-0) z SP15, (3-1) z KSP, (3-1) z SP9, (2,5-1,5) z SP6, 1 remis: (2-2) z SP7, oraz 2 porażki (1-3) z SP20 i (0-4) z SP3. Zawodnicy z SP21 w końcowej klasyfikacji zajęli dobre 4 miejsce. Na podium znalazły się SP3, SP20 i SP7. Opiekunem drużyny z SP21 był Piotr Załubski.