1 miejsce i Mistrzostwo Nowego Sącza w „trójkach” koszykarskich dziewcząt z 7-8 klas! Chłopcy na 3 miejscu.

Dnia 25.10.2023r. w hali sportowej MOSiR odbył się turniej w trzyosobowej koszykówce dziewcząt klas 7-8 z udziałem 8 drużyn. Zawody rozgrywano systemem „grupowym”. Nasze dziewczęta spisały się najlepiej jak tylko mogły. Odnotowując 5 zwycięstw zajęły 1 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej, zdobyły złote medale i zostały mistrzyniami Nowego Sącza w koszykówce 3×3. Awansowały również do kolejnego etapu rozgrywek – zawodów rejonowych. Uzyskane wyniki: (15-1) z SP20, (8-0) z SP6, (13-0) z SP7, (10-0) z SP9, oraz w finale (6-1) z SP15. Najskuteczniejszą naszą koszykarką była Zuzanna Basta, która została również „królem strzelców” turnieju (32 punkty!!!). Do kosza trafiały także wszystkie pozostałe zawodniczki: Zofia Kamińska (12 punktów), Olimpia Klimek (6 punktów) i Katarzyna Kuźma (2punkty). Dziewczęta zasłużyły na słowa uznania za osiągnięty wynik i styl w jakim to zrobiły mimo gry w osłabieniu. Z powodu kontuzji nie mogła wystąpić Laura Bałuszyńska, która wspierała swoje koleżanki z trybun, a dwie kolejne zagrały nie w pełni zdrowe.

Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

   Dnia 06.11.2023r. swój turniej koszykówki 3×3 rozgrywali chłopcy z 7-8 klas. Wystartowało aż 11 drużyn, które podzielono na 3 grupy. Nasi chłopcy znaleźli się w grupie „B” razem z SP3, SP6 i SP9. W pierwszym meczu przegranym (2-5) z SP9 było za dużo błędów w obronie co skrzętnie wykorzystali rywale. Drugi mecz wyglądał już o wiele lepiej przede wszystkim w defensywie. Dlatego do zwycięstwa (2-0) z SP3 wystarczyły 2 celne rzuty Macieja Olchawy. Ostatni mecz w grupie decydował o tym która z drużyn zostaje w turnieju a która kończy swój udział na etapie grupowym. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się naszym zwycięstwem  (5-3) z SP6 po dogrywce i 3 punktach Maćka oraz 2 Fabiana Zegzdy. Dzięki temu trafiliśmy do baraży razem z SP2. Mimo naszego prowadzenia 3-2 w ostatnich sekundach „dwójka” wyrównała z rzutu osobistego i potrzebna była dogrywka. Jednak dwie szybko przeprowadzone i skuteczne akcje dały wygraną (5-3) z SP2 i szansę gry o podium. W półfinale przytrafiła się pechowa porażka (2-4) z SP20. Na 10 sekund przed końcem chłopcy prowadzili 2-1 i „jedną nogą” już byli w finale. Jednak przeciwnicy po celnym rzucie osobistym doprowadzili do kolejnej dogrywki, którą tym razem przegraliśmy 0-2 a cały mecz 2-4. Ostatnim naszym występem w turnieju  był meczu o 3 miejsce z bardzo mocną SP7. Od początku gra nam się nie układała. „Siódemka” przeważała, ale rywale punktowali głównie z rzutów osobistych. Jednak tym razem to do nas w końcówce uśmiechnęło się szczęście. Przegrywając 1-3 na 30 sekund przed końcem Maciek zdecydował się na rzut z dystansu i trafił za 2 punkty!!! doprowadzając do dogrywki. W dodatkowym czasie gry dalej przeważali nasi konkurenci i to oni zdobyli pierwszy punkt. Jednak znowu spawy w swoje ręce wziął niesamowity tego dnia nasz kapitan Maciej Olchawa który ponownie zdecydował się na rzut zza linii 6.75m. i znowu TRAFIŁ!!! Był to ostatni rzut w meczu. Rzut który w klasyfikacji końcowej dał naszej drużynie 3 MIEJSCE i brązowe medale, a Maciek został jednym z najlepiej punktujących koszykarzy w turnieju z dorobkiem 17 punktów! Chłopcy zagrali odważnie i bez kompleksów, wykonali świetną pracę, a swoją ambicją i walecznością na parkiecie udowodnili że „dopóki piłka w grze” to wszystko jest możliwe. Brawo, brawo, brawo! Skład drużyny SP21: Maciej Olchawa (17 pkt.), Fabian Zegzda (3 pkt.), Alan Adamek (2 pkt.), Krzysztof Ociepka. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.