Wycieczka do Bartnika klasa 1e i 1d

12 października uczniowie z klasy ID oraz IE odwiedzili gospodarstwo pasieczne “SĄDECKI BARTNIK” w Stróżach.

Dzieci miały okazję zwiedzić skansen i muzeum pszczelarstwa. Zobaczyły w plenerze kolekcję barci i uli oraz zapoznały się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Zwiedziły również ekspozycję muzealną i zapoznały się z wszelkiego rodzaju sprzętami pasiecznymi . Potem w sali multimedialnej, oglądały krótkometrażowy film i wysłuchały efektów dźwiękowych, charakterystycznych dla życia rodziny pszczelej. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach zatytułowanych „Wielka przygoda z małą pszczółką”, podczas których dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczół, zgłębili proces zbierania pyłku kwiatowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których dzieci samodzielnie wykonały świece. Pani przewodnik zaprosiła wszystkich do zwiedzania „Gospodarskiej Zagrody”, w której dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się kozom, osiołkowi i kucykom, a także pooglądać różnego gatunku ptactwo domowe.
Na zakończenie wycieczki odwiedziły „Miodową Spiżarnię”, gdzie można było zakupić miodowe smakołyki.