Medalowa zdobycz w „Lidze Lekkoatletycznej”.

   5 medali zdobyli reprezentanci SP21 w zawodach lekkoatletycznych. Dnia 27.09.2023r. odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza w Szkolnej Indywidualnej Lidze LA w kategorii chłopców 7-8 klas, a  30.09.2023r. w kategorii dziewcząt 7-8 klas (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Rywalizowano na stadionie MOS-u w takich konkurencjach jak: bieg na 100m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, oraz sztafeta 4x100m. Nasi lekkoatleci w gronie 7 startujących szkół wywalczyli kilka bardzo dobrych wyników i dwukrotnie stanęli na podium. 1 miejsce w biegu na 300m. zdobył Krzysztof Ociepka,  a na 2 miejscu w biegu na 1000m. znalazł się Oliwier Nowak. Tuż za podium na 4 miejscu kończyli swoje występy: Oliwier Pociecha w sprincie, oraz sztafeta 4x100m., natomiast w „pierwszej dziesiątce” znalazło się jeszcze 8 naszych chłopców którzy startowali w poszczególnych konkurencjach. Lekkoatleci z „dwudziestki jedynki” w sumie znaleźli się na 4 MIEJSCU drużynowo w kategorii szkół. Skład męskiej reprezentacji SP21: Krzysztof Ociepka, Maciej Olchawa, Fabian Zegzda, Oliwier Pociecha, Cyprian Matusik, Konrad Jędrusik, Jakub Pawłowski, Dorian Hebda, Edward Zapała, Oliwier Nowak, Dawid Janik, Filip Górowski, Alan Adamek, Eryk Drużkowski, Nikodem Pakuła.     

    Jeszcze lepiej spisały się dziewczęta, które indywidualnie wywalczyły 3 złote medale a drużynowo zajęły 1 MIEJSCE wśród 6 rywalizujących ekip w zawodach. Mistrzyniami Nowego Sącza zostały Zofia Kamińska (bieg na 300m.), Maja Nycek (skok w dal), Katarzyna Kuźma (pchnięcie kulą). Na wysokim 5 miejscu znalazły się również Zuzanna Kropiwnicka w skoku w dal, oraz Ewa Szczecina której zabrakło zaledwie 11cm. do brązowego medalu w pchnięciu kulą.  W składzie drużyny SP21 dziewcząt znalazły się: Zofia Kamińska, Katarzyna Kuźma, Maja Nycek, Julia Jarząb, Nicola Przychocka, Gabriela Kopieć, Emilia Janus, Anna Feretti, Amelia Miśkowicz, Emilia Jakubiec, Zofia Popiela, Zuzanna Kropiwnicka, Ewa Szczecina, Małgorzata Krupa. Opiekę nad zawodnikami i zawodniczkami z SP21 sprawowała Urszula Gawlikowska.