Dzień jabłka w świetlicy

 ,,Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
    a jako przekąska niezwykle sycące…
   Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
   Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!’’

 

Celem zajęć i wspólnej zabawy tego dnia była integracja dzieci oraz zachęcanie  ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek. Dzieci wysłuchały bajki W.Sutiejewa ,,Jabłko’’, po czym w oparciu o historyjkę obrazkową ,,Od kwiatka do jabłka’’ zapoznały się z cyklem rozwojowym jabłka. Poznały  wartości odżywcze jabłek i ich znaczenie dla zdrowia, a także dowiedziały się jakie potrawy i przetwory można zrobić z tych owoców.Świetliczaki brały udział w zabawach i konkurencjach zręcznościowych z jabłkami. Ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując czerwone jabłuszko z papieru kolorowego i plasteliny. Na zakończenie zajęć odbyła się wspólna degustacja jabłek.