Rozpoczynamy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku.

Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z nowościami książkowymi w bibliotece. W tym miesiącu dotarły do nas klasyki antyku – Iliada, Odyseja, Król Edyp i Antygona dla starszych, a dla młodszych niezwykła seria “Bohaterowie Antyku”. Udało się nam również zapewnić nowe części “Dziennika Cwaniaczka”, młodzieżową książkę “O dziewczynce, która połknęła księżyc”, a także “Alfabet Niepodległości”. Na koniec mamy również pozycje dla starszych – rodziców i nauczycieli – “Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat – książka o uważności”, “Nowe Cyfrowe Dzieciństwo” – jak obrócić zainteresowania dzieci technologią w dobrą monetę, “Podróż” Charlesa Merrilla, który miał wpływ na rozwój Nowego Sącza oraz książka “I co z tym zrobisz?” o działaniu, motywacji, psychologii i wysokosprawczości w pigułce.