Dzień Kropki w świetlicy szkolnej.

Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Inspiracją do obchodów tego święta było opowiadanie Petera H. Reynoldsa ,,Kropka’’. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania, jak kropka zmieniła świat małej dziewczynki.


Jej historia bardzo spodobała się dzieciom. Tego dnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia inspirowane kropką. Kropka stała się więc motywem przewodnim wszystkich aktywności. Za sprawą małej kropki dzieci stały się wielkimi artystami.


Wykonały wiele pomysłowych i oryginalnych prac plastycznych, które można podziwiać w świetlicowej galerii. Było też wiele zabaw, gier i zagadek z kropką. Zorganizowane w tym dniu zajęcia pomogły dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Życzymy wszystkim dzieciom, by uwierzyły w siebie gdyż każdy z nas, dorosły czy dziecko ma jakieś zdolności, które są gdzieś w nas głęboko ukryte i tylko czekają, by ktoś pomógł nam je odkryć. Dzień dostarczył dzieciom wiele wrażeń i emocji.