Drużyny chłopców i dziewcząt na 1 MIEJSCU, a  Zofia Kamińska mistrzynią Nowego Sącza w 4-boju LA!

     Na międzyszkolnym stadionie MOS-u przy ul. Lenartowicza w Nowym Sączu odbyły się Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym chłopców (19.05.2023r.), oraz dziewcząt (20.05.2023r.), W zawodach wystartowało po 7 szkół. Nasi chłopcy mimo że nie mogli wystąpić w najmocniejszym składzie to i tak okazali się najlepsi zajmując 1 miejsce drużynowo. Zdecydowanie – bo o ponad 50 pkt. – pokonali pozostałe ekipy i uzyskali awans do etapu rejonowego! Uzyskali też kilka bardzo dobrych wyników indywidualnych. Liderem naszej grupy okazał się Adam Kadłubowski który w gronie 41 czołowych zawodników w Nowym Sączu z klas 4-6 został sklasyfikowany na 3 miejscu! Ponadto Adam zdobył dwa srebrne medale zajmując 2 miejsce: w biegu na 60m. (z czasem 8,36s.), oraz w biegu na 1000m. (z czasem 3.36,89min.). Zawody na 4 miejscu indywidualnie zakończył Jakub Basta, a na 6 miejscu znalazł się Dorian Hebda. Dobre 15 miejsce wywalczył Fabian Zegzda, który oprócz tego stanął również na 3 stopniu podium w skoku w dal (4,04 m.). Miejsca w połowie stawki zajęli także nasi pozostali chłopcy. Dawid Janik był na 21 miejscu, a Eryk Drużkowski na 20 miejscu. Poza tym Eryk „błysnął” w rzucie piłeczką palantową, gdzie z wynikiem 41,5 m. zajął 3 miejsce. 4 i 5 miejsce zajęli Dorian i Kuba którzy rzucili 37m. Dawidowi najlepiej poszło w biegu „sprinterskim” gdzie znalazł się w połowie stawki. W zawodach startował też Patryk Kuraś, starając się zdobyć jak największe doświadczenie w tej dyscyplinie. Jeszcze lepiej zaprezentowały się nasze lekkoatletki, które jako jedyne z 7 startujących szkół przekroczyły granicę tysiąca punktów i pewnie zajęły 1 miejsce drużynowo. Ekipę SP20, która zajęła 2 miejsce wyprzedziły o prawie 80 punktów!, a trzecią SP9 o ponad 200 punktów!!! Tym samym zawodniczki z SP21 także awansowały do etapu rejonowego. Równie fantastycznie wypadły nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach. Bezsprzecznie najlepszą i najwszechstronniejszą „sportsmenką” została Zofia Kamińska, która wywalczyła sobie tytuł indywidualnej mistrzyni Nowego Sącza w czwórboju LA. Oprócz tego Zosia zdobyła medale za wszystkie 4 konkurencje w których wystąpiła! Trzykrotnie 1 miejsce i złote medale otrzymała za: bieg na 60m. (8,81s.) – jako jedyna zeszła poniżej 9 sekund!, skok w dal (4,35m.) i bieg na 600m (2 minuty). Natomiast w rzucie piłeczką palantową była na 2 miejscu z wynikiem 34 metry. W klasyfikacji indywidualnej na 4 miejscu zakończyła turniej Olimpia Klimek. Na 6 miejscu była Zuzanna Basta, na 10 miejscu Alicja Witowska, na 12 miejscu Milena Leśnik i na 28 miejscu Oliwia Ledniowska. Olimpia Klimek, zdobyła również srebrny medal w biegu na 600m, a Alicja zajęła 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Zuza była dwukrotnie blisko podium, ponieważ i na 60m. i na 600m. zajmowała 6 lokatę. Milena fajnie wypadła w biegu na 600m. zajmując 7 miejsce, a Oliwia najlepiej spisała się w rzucie piłeczką palantową zajmując dobre 10 miejsce (pokonała 32 zawodniczki). Naszą szkołę reprezentowała też Laura Bałuszyńska. Jednak z uwagi na drobny uraz nie mogła przystąpić do rywalizacji, ale z ogromnym zaangażowaniem dopingowała swoich kolegów i koleżanki. Opiekunami obydwóch drużyn z SP21 na zawodach byli Piotr Załubski i Piotr Janisz.