7 miejsce w WOJEWÓDZTWIE, 2 miejsce i 5 miejsce na etapie REJONOWYM w czwórboju LA.

       Dnia 29.05.2023r. w Krakowie na stadionie „Wawelu” odbyły się zawody wojewódzkie w czwórboju LA w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6). W kategorii chłopców wystartowało 11 najlepszych szkół podstawowych z Małopolski w tej dyscyplinie sportu. W tym gronie znalazła się nasza drużyna w składzie: Krzysztof Ociepka, Adam Kadłubowski, Jakub Basta, Fabian Zegzda, Oliwier Pociecha i Filip Górowski. Występując pod opieką Dariusza Peciaka zawodnicy z SP21 zajęli bardzo dobre 7 miejsce! Już sam występ w gronie lekkoatletycznej elity naszego województwa jest ogromnym osiągnięciem, a na tym etapie nie ma już przypadkowych drużyn. Dlatego też osiągnięty wynik zasługuje na uznanie, chociażby z tego powodu że chłopcy pokazali charakter, poprawili wiele swoich rekordów życiowych i w klasyfikacji końcowej pozostawili „za plecami” kilka szkół. W punktacji indywidualnej, wśród 66 startujących lekkoatletów połowa naszej drużyny znalazła się w pierwszej „dwudziestce” najwszechstronniejszych sportowców! 16 miejsce zajął Krzysztof, 18 miejsce Adam, a 20 miejsce Kuba.   

       Należy zaznaczyć że przepustkę do Krakowa i możliwość występu w finale wojewódzkim dało naszym reprezentantom 2 miejsce na etapie rejonowym wywalczone w Mszanie Dolnej na stadionie „Turbacza” dnia 25.05.2023r. Chłopcy uzyskali awans występując w składzie: Krzysztof Ociepka, Adam Kadłubowski, Jakub Basta, Dorian Hebda i Fabian Zegzda. Był to bardzo udany start pomimo że wystąpiliśmy tylko w 5-osobowym składzie a więc nie mieliśmy marginesu błędu, a do tego byliśmy jedyną szkołą rywalizującą bez „kolców” (obuwie lekkoatletyczne). Nie przeszkodziło to w uzyskaniu wielu świetnych wyników indywidualnych. Wszyscy poprawili swoje wyniki skoku w dal w stosunku do zawodów w Nowym Sączu! W rzucie piłeczką palantową również część wyników była lepsza. Bieg na 1000m. wypadł na podobnym poziomie, a tylko wyniki biegu krótkiego na 60m. okazały się trochę słabsze ponieważ pomiary były dokładniejsze, dokonywane elektronicznie przez fotokomórkę. W punktacji indywidualnej prawie wszyscy zmieścili się w „pierwszej dziesiątce” zawodów. 2 miejsce zajął Krzysztof Ociepka, 7 miejsce – Jakub Basta, 8 miejsce – Adam Kadłubowski, 9 miejsce – Dorian Hebda, oraz 20 miejsce – Fabian Zegzda. W zawodach wystąpiły również nasze dziewczęta które kilka dni wcześniej były najlepsze w Nowym Sączu. Tym razem, na etapie rejonowym zajęły 5 miejsce. Niestety z powodów zdrowotnych zabrakło 3 zawodniczek w tym jednej z liderek, których udział praktycznie dawałby możliwość zajęcia miejsca na podium. Powtarzając wynik z zawodów miejskich dziewczęta zajęłyby 2 miejsce i awansowały do etapu wojewódzkiego. Tymczasem w niepełnym składzie rezultat okazał się gorszy o ponad 120 punktów! co nie pozwoliło drużynie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami. Mimo wszystko nie zabrakło dobrych wyników. W punktacji indywidualnej 5 miejsce – zajęła Zofia Kamińska (była również druga w biegu na 600m. ze świetnym wynikiem 1.52,70 min.), 17 miejsce – Olimpia Klimek, 19 miejsce – Alicja Witowska, 22 miejsce – Laura Bałuszyńska, 40 miejsce – Gabriela Kopieć. Opiekunami drużyn z SP21 byli: Renata Kulig, Piotr Janisz i Piotr Załubski.