Dziewczęta i chłopcy z SP21 z medalami mistrzostw Nowego Sącza w „Drużynowej Lidze LA”.  

Dnia 29.05.2023r. odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza w Szkolnej Drużynowej Lidze LA w kategorii dziewcząt 7-8 klas (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Rywalizowano na stadionie MOS-u w takich konkurencjach jak: bieg na 100m, 300m, 600, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, oraz sztafeta 4x100m. Nasze lekkoatletki znalazły się na 3 MIEJSCU drużynowo w kategorii szkół. Lepsze okazały się jedynie: SP7 i SP15, które zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce. Ponadto nasze zawodniczki 6 razy indywidualnie stawały na podium. 1 miejsce wywalczyły: Zofia Piasecka – bieg na 300m, Emilia Hajduk – bieg na 600m, na 2 miejscu znalazły się: Milena Mróz – bieg na 100m i Julia Jarząb – bieg na 600m. Natomiast 3 miejsce i brązowe medale zdobyły: Anna Olchawa – pchnięcie kulą i Martyna Obrzut – skok w dal. Tuż za podium na 4 miejscu ukończyły rywalizację: Anna Rusnak – bieg na 300m i Amelia Michalik – bieg na 1000m. W drużynie wystąpiły również: Zuzanna Kropiwnicka, Amelia Miśkowicz i Nicola Przychocka. Wszystkie reprezentantki z SP21 spisały się na medal!

   Dzień później 30.05.2023r. na tym samym stadionie w tych samych konkurencjach startowali chłopcy, którzy spisali się jeszcze lepiej zajmując 2 MIEJSCE w kategorii szkół i zostając drużynowymi wicemistrzami Nowego Sącza. Wygrała SP15, a na podium znalazła się jeszcze SP7. Nasi panowie zdobyli również 6 medali indywidualnie (podobnie jak dziewczęta). Nie do pokonania byli: Paweł Jędrzejek – bieg na 1000m, oraz Wiktor Ondycz – pchnięcie kulą, którzy zdobyli 1 miejsce w swoich konkurencjach. Na pozycjach medalowych znaleźli się jeszcze: Oliwier Drużkowski – skok w dal i Patryk Świątnik – bieg na 600m;  obydwaj zajęli 2 miejsce, a także Alan Sierpiński – skok w dal i Cyprian Matusik – bieg na 600m, którzy znaleźli się na 3 miejscu. Chłopcy zajęli jeszcze 2 miejsce w kończącym zawody biegu sztafetowym 4x100m. występując w składzie: Kamil Jaworski, Daniel Płachta, Wiktor Ondycz i Oliwier Drużkowski. W składzie lekkoatletycznej drużyny znaleźli się również: Szymon Kłębczyk, Franciszek Nowak, Aleksander Kadłubowski, Mateusz Wróblewski, Arkadiusz Mamak. Opiekunem zawodników i zawodniczek z SP21 była Urszula Gawlikowska.