21 kwietnia 2023 –  Międzynarodowy DZIEŃ ZIEMI  w naszej szkole 

22 kwietnia obchodzimy corocznie Międzynarodowy Dzień Ziemi .W Polsce  od 1990 roku ,a na świecie już od 1970.W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Dzień ten przypomina wszystkim ludziom na świecie , że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. W tym dniu pochylamy się nad losem naszej planety, jednocześnie przypominając   sobie , jaka jest piękna , fascynująca , ciekawa , róznorodna i ważna . Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym , ile mamy do zawdzięczenia naszej  Ziemi.

Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać.

Bez gleby  nie moglibyśmy jeść

Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić.

Na ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach –możemy żyć ! W naszej szkole w tym dniu został zorganizowany pokaz mody ekologicznej ( recyklingowej).Modelki i model zaprezentowali się w własnoręcznie wykonanych strojach .Każda kreacja była obmyślona i zrobiona wg. zasady” na naturę stawiam śmiało, żeby się nie zmarnowało” ( cyt. od Zuzi 5a) .Pokaz poprowadziła Hania  5A , która okazała się świetną konferansjerką. Na wybiegu swoje pierwsze kroki stawiali : Zuzia 5A , Ania 5A, Jadzia 5A, Gabrysia 5A , Helenka 5A, Karolinka 5A , Julka 5C ,Zosia 6C ,Zuzia 6B , Gabrysia 6B , Patrycja 6B oraz  jedyny rodzynek  Jakub 5A.Zarówno model jaki i  modelki wykazali się wielkim profesjonalizmem, kreatywnością i poczuciem humoru. Tło  pokazu stanowiły prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Beaty Przychockiej .Oprawę muzyczną pokazu przygotowała p. Danuta Dąbrowska ,a  nad całością czuwała p.Mariola Mozdyniewicz