Fantastyczny wynik koszykarek z SP21! Dziewczęta MISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI !!!

Dnia 13.03.2023r. w hali sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się finał Małopolskich Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt z rocznika 2010-2012, czyli 4-6 klas. W turnieju udział wzięło 6 najlepszych drużyn w województwie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w 2 grupach. Następnie 4 najlepsze drużyny – po 2 ze swoich grup – rozgrywały mecze finałowe (o miejsca 1 – 4) z zaliczeniem meczów grupowych. Występ w gronie 6 najlepszychszkól podstawowych dla koszykarek z SP21 był bardzo udany.Sądeczanki odnosząc komplet zwycięstw zdobyły 1 miejsce i złote medale, zostały mistrzyniami Małopolski, oraz uzyskały prawo występu w finale OGÓLNOPOLSKIM mającym się odbyć w czerwcu w Bełchatowie! Uzyskany wynik dał dziewczętom dużo satysfakcji ponieważ udowodniły sobie, że na tym etapie są w stanie pokonać każdą drużynę, nawet jeżeli chwilami gra się nie układa. Dziewczęta pokonały kolejno: SP Osiek (18-12), SP Kamień (39-6), SP Sieniawa (36-10), oraz SP Jasień (27-6). Cała drużyna zasłużyła na uznanie za spore umiejętności, nieustępliwość w grze i dobrą współpracę na parkiecie. Najlepiej punktujące koszykarki to: Zofia Kamińska, która zdobyła 41 punktów, oraz Zuzanna Basta z dorobkiem 31 punktów. Najbardziej wartościową zawodniczką wybrana została Laura Bałuszyńska, kapitan drużyny. Reprezentację szkoły przygotował do zawodów Piotr Załubski, opiekę sprawował Dariusz Peciak, a swoim bezcennym doświadczeniem wspierał trener UKS Żak Nowy Sącz- Leszek Obrzut. Na koniec garść statystyk. W drodze po 1 miejsce w województwie dziewczęta rozegrały 10 meczów: 4 na etapie miejskim (Nowy Sącz), 2 na rejonowym (Marcinkowice) i 4 na wojewódzkim (Tarnów). Odniosły 10 zwycięstw, nie doznając ani jednej porażki. Zdobyły łącznie 335 punktów (średnio 33 na mecz), a straciły 44 punkty (średnio 4 na mecz!). W żadnym spotkaniu nie straciły więcej niż 12 punktów. Na wszystkich etapach w drużynie zaprezentowało się w sumie 14 osób. 10 dziewcząt punktowało. 4 zawodniczki trafiały do kosza w każdym swoim meczu. W Tarnowie naszą szkołę reprezentowały: Kamińska Zofia (41pkt), Basta Zuzanna (31pkt), Bałuszyńska Laura (27pkt), Klimek Olimpia (14pkt), Witowska Alicja (3pkt), Dulak Gabriela (2pkt), Laszewicz Milena (1pkt), Ledniowska Oliwia, Gomułka Zuzanna, Popiela Karolina, Myrlak Małgorzata, Kopieć Gabriela.