Niepokonana Veronika Semkiv – szachową MISTRZYNIĄ Nowego Sącza! Wysokie lokaty naszych uczniów!

   Dnia 21.12.2022 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się indywidualne zawody szachowe szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8, rocznik 2008, 2009). W turnieju wystartowało 10 zawodniczek z 4 sądeckich szkół. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a więc wszystkie zawodniczki miały do rozegrania po 9 partii szachowych, gdzie każda szachistka dysponowała czasem dziesięciu minut na partię. Gra toczyła się równocześnie na 5 szachownicach. Sędzią głównym turnieju był pan Marek Michalik. Niesamowitym wynikiem może się pochwalić Veronika Semkiv, która nie tylko zajęła 1 miejsce zostając indywidualną mistrzynią Nowego Sącza, ale odniosła też komplet 9 zwycięstw w turnieju!!! Fantastycznie spisała się Milena Mróz, która także znalazła się na podium. Wygrywając 6 partii zajęła 3 miejsce w zawodach. Dwukrotnie lepsza od swoich rywalek okazała się Zofia Piasecka, która ostatecznie była na 8 miejscu. Jedno zwycięstwo oraz remis wywalczyła Julia Stetsyshyn, która zakończyła rywalizację na 9-10 miejscu. W klasyfikacji szkół nasze dziewczęta wspólnie wywalczyły 1 miejsce w Nowym Sączu w szachach indywidualnych.

Najlepsza „trójka” otrzymała medale i dyplomy. Opiekunem drużyny dziewcząt był Piotr Załubski.

   Nieco wcześniej, 10.12.2022 również w Pałacu Młodzieży odbyły się indywidualne zawody szachowe chłopców z klas 7-8. W turnieju wystartowało 14 zawodników z 5 sądeckich szkół. Rywalizowano systemem szwajcarskim. Wszyscy zawodnicy mieli do rozegrania 7 partii, a w każdej dysponowali czasem po dziesięciu minut na partię. Gra toczyła się równocześnie na 7 szachownicach. Zawodnicy z SP21 wypadli bardzo dobrze, ponieważ cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce turnieju. Najlepiej zaprezentował się Kamil Dunikowski, który pokonał 4 przeciwników z siedmiu z którymi rywalizował i ostatecznie zajął 4 miejsce. Tuż za Kamilem na 5 miejscu zakończył zawody Kacper Słowik, odnosząc 3 zwycięstwa. Natomiast Kamil Jaworski, który również miał na koncie 3 wygrane ostatecznie znalazł się na 10 miejscu. W klasyfikacji końcowej nasi chłopcy wspólnie jako szkoła wywalczyli 3 miejsce w Nowym Sączu. Zawodnicy za sześć pierwszych miejsc otrzymali dyplomy, natomiast najlepsza trójka medale. Opiekunem drużyny chłopców był Piotr Załubski.