2m. dziewcząt,  5m. chłopców w koszykówce 7-8 klas. 

      Dnia 26.01.2023r. w hali sportowej MOSiR odbył się turniej koszykówki dziewcząt z udziałem 6 drużyn. Zawody rozegrano systemem grupowym. Do rywalizacji przystępowaliśmy z lekkim obawami ponieważ nasza kapitan i jednocześnie liderka zespołu Anna Olchawa dopiero od niedawna wróciła do treningów po kontuzji. Tym samym jej występ do samego końca stał pod znakiem zapytania. Jednak już początek turnieju pokazał że nasza najlepsza koszykarka wraca do zdrowia i do formy. W spotkaniu z SP18 Ania zagrała tylko pierwszą połowę, mimo to drużyna prowadziła 12-0. W 2 połowie dziewczęta dokończyły dzieła i pewnie wygrały (16-0). W drugim meczu z SP9 zagraliśmy podobnie. Ania Olchawa pomogła wyprowadzić drużynę na prowadzenie 13-0, a w drugiej części meczu dziewczęta podwyższyły wynik, wygrywając (16-2). Dwie wygrane dały pierwsze miejsce w grupie i awans do finału w którym rywalizowaliśmy z drużyną SP15 mającą w składzie zawodniczki klubowe UKS Żak Nowy Sącz. Rywalki okazały się zdecydowanie lepsze. Nie dopuściły nas do strefy podkoszowej, ograniczyły nam możliwość oddawania rzutów z dystansu, świetnie zagrały z kontry, a nam posypała się gra w obronie. Tak więc po porażce (4-17) w finale dziewczęta zajęły 2 MIEJSCE, zdobyły srebrne  medale i wywalczyły tytuł wicemistrzyń Nowego Sącza. Skład drużyny SP21 oraz zdobycze punktowe:  Anna Olchawa (15pkt),  Milena Mróz (8pkt),  Aleksandra Górka (8pkt), Martyna Obrzut (4pkt), Zofia Piasecka (1pkt), Roksana Talar, Emilia Hajduk,  Zuzanna Kropiwnicka, Patrycja Sobusiak. Opiekunem zawodniczek z SP21 był Piotr Załubski.

      Tydzień wcześniej 19.01.2023r. również w hali MOSiR odbył się eliminacyjny turniej koszykówki chłopców z udziałem 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Tylko zwycięzcy swoich grup mieli  możliwość wystąpić w ścisłym finale. Koszykarze z SP21 trafili do grupy „A” wraz z SP15 i SP11. W pierwszym meczu od razu musieliśmy się zmierzyć z najmocniejszą drużyną i zarazem jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Chłopcy jednak nie przestraszyli się renomowanej „piętnastki” i walczyli jak równy z równym. Zagrali świetnie w obronie, nie pozwalając rywalom na oddawanie rzutów z czystych pozycji. Dobrą skutecznością wykazał się Miłosz Liber zdobywca 9 pkt. Do tego drużyna popełniła o wiele mniej błędów od przeciwników. Tym samym niespodziewane ale w pełni zasłużone zwycięstwo (16-11) z SP15 stało się faktem. Ten mecz kosztował chłopaków mnóstwo sił. Odbiło się to na ich dyspozycji w kolejnym meczu z SP11. Po pierwszej połowie prowadziliśmy nawet 6-2, ale w drugiej części meczu rzuciliśmy tylko 3 punkty, a przeciwnicy 10. Na minutę przed końcem było 9-10. Do zwycięstwa wystarczał nam 1 celny rzut z gry. W ostatnich sekundach po stracie piłki to „jedenastka” przeprowadziła kontrę i zdobyła decydujące punkty. Mecz zakończył się naszą porażką. (9-12). Co prawda były jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy z 1 miejsca.  Jednak „piętnastka” wygrała wyraźnie ostatni mecz i to jej zawodnicy awansowali do strefy medalowej. Nasi koszykarze zajęli 2 miejsce w grupie i  5 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej turnieju. Skład drużyny SP21 oraz zdobycze punktowe: Miłosz Liber (16pkt), Bartłomiej Stolarczyk (6pkt), Franciszek Nowak (2pkt), Daniel Płachta (1pkt), Alan Sierpiński, Mateusz Kosoń, Paweł Jędrzejek, Oliwier Drużkowski. Opiekunem zawodników z SP21 był Piotr Załubski.