Świetlicowy Dzień Gier Planszowych

4 marca obchodzimy Dzień Mistrza Gry. Kto nie lubi gier planszowych ? Prawie wszyscy je kochamy ! Gry planszowe są zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Wiedzą o tym też świetliczaki. W związku z tym dzieci znalazły alternatywne sposoby na wspólną zabawę, do której potrzebujemy jedynie arkusza papieru, kolorowych pisaków i kredek. Dzień rozpoczął się od wspólnych rozgrywek, podczas których dzieci z wielką ochotą grały w różnego rodzaju gry planszowe zgromadzone w naszej świetlicy. Świetlicowym potyczkom towarzyszyły pozytywne emocje, ale pojawiły się również elementy rywalizacji.

Podczas rozgrywek dzieciaki wykazały się swoimi umiejętnościami logicznego myślenia, zręcznością, refleksem i sprytem oraz spostrzegawczością. Tego dnia gry planszowe cieszyły

się dużym zainteresowaniem. Napawa nas to dumą i optymizmem, gdyż pokazuje nam, że w dobie wszechobecnych gier komputerowych tradycyjne formy rozrywki nadal istnieją

i mają się dobrze.Po zakończonych rozgrywkach świetliczaki tworzyły własne gry planszowe.

Sami projektowali i tworzyli gry oraz ustalali ich reguły i zasady. Następnie z radością prezentowali wykonane przez siebie gry kolegom, ale też z ciekawością poznawali gry swoich kolegów i koleżanek. Oczywiście nie mogło zabraknąć też wspólnych rozgrywek na samodzielnie wykonanych grach planszowych. Były to bardzo kreatywne zajęcia,które dostarczyły dzieciom mnóstwo emocji, a zarazem zintegrowały cały zespół świetlicowy.Dzieciom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale również nauką. Na pewno gry planszowe zostaną z nami na dłużej i będą nam umilać wspólny czas.