,,Tłusty czwartek na wesoło’’ czyli radosne pożegnanie karnawału

W czwartek 16 lutego obchodziliśmy w świetlicy ,,Tłusty czwartek’’, żegnając tym samym kończący się karnawał. Jest to bez wątpienia ulubiony dzień wszystkich łasuchów. To właśnie w tym dniu możemy objadać się do woli. Te ostatnie dni karnawału postanowiliśmy przeżyć w radosnej atmosferze wspólnej zabawy. Był to więc ,,tłusty czwartek na wesoło’’. W oparciu o prezentację ,,Krótka historia tłustego czwartku’’ dzieci poznały polską tradycję i zwyczaje związane z ostatnimi dniami karnawału. Obejrzały też krótką inscenizację utworu M.Kownackiej  pt. ,,Pączki i faworki u babci Honorki’’,  a także śpiewały piosenkę ,,Taki mały, taki duży może pączki jeść’’ ilustrując ją ruchem. Nie zabrakło również kreatywnych pomysłów na zabawy z pączkiem, poszukiwanie ukrytego paczka, ,,Wędrujący pączek’’, pączkowy tor przeszkód, zawody w jedzeniu pączków, itp. Dzieci bawiły się świetnie. Było dużo śmiechu i radości. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć tych smakołyków, dlatego też po wspólnych zabawach był słodki poczęstunek – degustacja pączków, jak przystało na ,,tłusty czwartek’’. Łakocie znikały w oka mgnieniu i nikogo nie trzeba było namawiać do ich zjedzenia. W radosnym nastroju pożegnaliśmy więc kończący się karnawał.