Walentynki w świetlicy szkolnej

Jak co roku 14 lutego w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Św. Walentego, patrona miłości. Jest to nie tylko dzień zakochanych, ale też świetna okazja do okazywania miłości, przyjaźni i życzliwości bliskim, przyjaciołom, a także kolegom i koleżankom. W tym dniu nie zapomnieliśmy oczywiście o odpowiednim wystroju świetlicy  – dominował kolor czerwony oraz czerwone serduszka, oddające romantyczny nastrój. Zabawa rozpoczęła się od poznania tradycji i zwyczajów związanych z Walentynkami. Następnie świetliczaki rozwiązywały walentynkową krzyżówkę, a także uczestniczyły w quizie wiedzy o zakochanych parach ,,Kto kogo kocha, kto kogo lubi ?’’ i ,,Dobierz parę’’. W zabawach tych należało wykazać się znajomością literatury dziecięcej. Nie zabrakło też zabaw walentynkowych tj. ,,Gorące serce’’, ,,Taniec na serduszku’’, ,,Znikające serca’’,  i wielu innych. Dzieciaki układały puzzle z bajkowymi parami, przygotowały również walentynkowe kartki, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Ten dzień w naszej świetlicy był niezwykle emocjonujący. Było dużo śmiechu i radości. Walentynki upłynęły wszystkim, jak nakazuje tradycja, w atmosferze przyjaźni i miłości