Wystawa ilustracji książkowej z wydawnictwa Zakamarki

W listopadzie w bibliotece pojawiła się nowa ekspozycja, oparta na książce dla młodzieży „Małpa mordercy” Jakoba Wegeliusa. Publikacja opowiada o niezwykle barwnych, zaskakujących i przejmujących przygodach gorylicy Sally Jones i została uhonorowana szwedzką Nagrodą Augusta. Historia wiedzie nas z lizbońskiej dzielnicy portowej, przez morza i oceany, aż na dwór indyjskiego maharadży. To opowieść o pilnie strzeżonych tajemnicach i o plotkach niszczących życia, ale też o niespodziewanej przyjaźni, nadziei i przebaczeniu. Wraz z Sally Jones odwiedzamy zaułki Lizbony, warsztat budowniczego instrumentów i pałac maharadży u podnóża Himalajów, słuchamy rzewnego fado i gry na harmonii, odbywamy morskie podróże i podniebne wycieczki dwupłatowcem oraz jesteśmy świadkami pojedynków szachowych o najwyższą stawkę. Na 17 wielkoformatowych planszach można było przeczytać fragmenty  powieści oraz poznać nieco bliżej jej bohaterów. W naszej bibliotece nie posiadamy tej historii, ale z wydawnictwa Zakamarki możemy wypożyczyć  “Przygody Lassego i Mai” oraz historie o małym Albercie. W związku z wystawą na zajęciach pisania dzienników uczyliśmy się jak rysować mapę, wzorując się na tej z książki o Sally Johnes

Wystawa wypożyczona dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zakamarki.