3 miejsce dziewcząt z 4-6 kl. w Tarnowie w FINALE WOJEWÓDZKIM koszykówki 3×3, oraz 5 m. dziewcząt z klas 7-8.  

         Dnia 16.11.2022r. w hali sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się WOJEWÓDZKI finał Igrzysk Dzieci w koszykówce 3×3 dziewcząt z rocznika 2010 i młodsze (4-6 klasy). Do zawodów przystąpiło 5 najlepszych szkolnych drużyn w Małopolsce, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu koszykarki z sądeckiej „21”, mimo nerwowego początku w którym to rywalki prowadziły (2:0), ostatecznie pokonały SP Osiek (8:5). Drugi mecz to porażka z późniejszymi triumfatorkami turnieju czyli Tarnowem (2:8). Kolejne spotkanie z SP Sieniawa w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem (5:5). Potrzebna była dogrywka kończąca mecz w momencie zdobycia 2 punktów przez jedną z drużyn. Pierwszy punkt zdobyły nasze zawodniczki. Jednak kolejny celny rzut, trochę szczęśliwy bo z dużej odległości za 2 punkty oddały rywalki. Tym samym po zaciętej grze i dogrywce przytrafiła się porażka (6:7) z SP Sieniawa. W ostatnim meczu dziewczętom brakowało już sił po wcześniejszej wyczerpującej dogrywce i przegrały z SP Kamień (5:9). Poza zasięgiem okazały się dwie ekipy: SP Kamień, oraz gospodynie czyli SP 2 Tarnów, które wygrały wszystkie mecze. W bezpośrednim pojedynku rozstrzygającym o 1 miejscu lepsze okazały się Tarnowianki. Pozostałe 3 drużyny: SP Sieniawa, SP Osiek i SP 21 Nowy Sącz wygrały po jednym spotkaniu i o miejscach w klasyfikacji końcowej  decydował bilans – punktów zdobytych do straconych między zainteresowanymi zespołami. Tutaj najlepiej wypadły nasze dziewczęta dzięki czemu zdobyły brązowe medale i zajęły 3 miejsce w MAŁOPOLSCE!  Drużyna z SP21 pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiła w składzie: Laura Bałuszyńska (13 pkt.), Olimpia Klimek (4 pkt.), Katarzyna Kuźma (4 pkt.), Zuzanna Basta, Oliwia Ledniowska.               

         Dnia 21.11.2022r. również w Tarnowie odbył się WOJEWÓDZKI finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 dziewcząt z rocznika 2008 i 2009 (7-8 klasy). Niestety cała nasza drużyna czyli mistrzynie Nowego Sącza, oraz mistrzynie zawodów rejonowych z Gorlic (Anna Olchawa, Milena Mróz i Martyna Obrzut) nie mogły uczestniczyć w zawodach z powodów osobistych, oraz ze względu na kontuzje. Największą stratą był brak Ani, kapitan drużyny, której nie da się zastąpić na parkiecie.

W tej sytuacji pozostało zrezygnować z finału wojewódzkiego, albo zagrać w mocno osłabionym i całkowicie zmienionym składzie. Ostatecznie wzięliśmy udział w turnieju jednak musieliśmy zweryfikować nasze oczekiwania. Nie jechaliśmy już po zwycięstwo ani nawet po medal, ale po naukę i jak najlepszy występ. Dziewczęta zagrały na miarę swoich możliwości, bardzo ambitnie, walecznie i ostatecznie zajęły 5 miejsce w MAŁOPOLSCE! za co należą się im duże brawa. Ogromne słowa uznania za sportową postawę, oraz za to że zdecydowały się zagrać bez wcześniejszego przygotowania, doświadczenia, niemalże z biegu przeciwko bądź co bądź „profesjonalistkom”. Mistrzyniami Małopolski zostały koszykarki z SP 2 Bochnia. Reprezentantki SP21 pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiły w następującym składzie: Zofia Piasecka, Aleksandra Górka, Zuzanna Kropiwnicka, Emilia Łomako, Patrycja Sobusiak.