Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 16 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych akademiach upamiętniających 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla klas I-III wystąpili uczniowie z klasy 3 B, przedstawiając program słowno-muzyczny ,,To Polska właśnie’’, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Agaty Ruchała. Dla klas IV-VIII akademię przygotowała klasa 6c  pod kierunkiem pani Elżbiety Gołąb, prezentując rolę tradycji Kościuszkowskiej i haseł Mickiewiczowskich w odzyskaniu niepodległości. W programie podkreślono rolę polskiej książki, która okazała się taką potęgą, że nie poradził sobie z nią żaden zaborca, dotarła pod strzechy i zrobiła swoje. Oprawę muzyczną występów przygotowała pani Danuta Dąbrowska a dekorację pani Izabela Sediwy.