Ślubowanie

4 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas I. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego wytrwale ucząc się wierszy i piosenek. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. Wspólnie z rodzicami uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Św. Rity – kościele MB Niepokalanej. Część artystyczna i Ślubowanie odbyło się w szkole. Na uroczystość przybyli pierwszoklasiści wraz z rodzicami, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Pani dyrektor Beata Mac przywitała serdecznie grono gości, najmłodszym uczniom złożyła moc życzeń. Następnie swe życzenia skierowali do uczniów: Wizytator Kuratorium Oświaty – pani Jolanta Tarka, Ksiądz Proboszcz – Czesław Paszyński, Radni Miasta – pan Dawid Dumana oraz pan Grzegorz Ledziński oraz Rada Rodziców. W tak miłej atmosferze wśród życzliwych osób rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie złożyli uroczyście Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie pani dyrektor Beata Mac i w-ce dyrektorzy – pani Małgorzata Pasek – Bienias, pan Dariusz Serkowski dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, mówiąc „Pasuję Cię na ucznia” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Po gromkich oklaskach uczniowie zaprezentowali przed publicznością część artystyczną, w której wykazali odwagę sceniczną, zdolności recytatorskie i umiejętności wokalne. Zaproszeni goście oraz rodzice obdarowali uczniów upominkami. Wśród podarunków były różańce, książki, słodycze, rożki obfitości, dyplomy.                                       

Na zakończenie uroczystości dzieci udały się do klas na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców.