SZACH i MAT ! 1 miejsce w szachach drużynowych!

Dnia 25.10.2022 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się międzyszkolne, drużynowe zawody szachowe szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). Do turnieju zgłosiły się 4 szkoły (12 chłopców i 4 dziewczęta). Każda czteroosobowa drużyna musiała mieć w swoim składzie przynajmniej jedną „szachistkę”. Każda szkoła  musiała rozegrać po 3 mecze, ze wszystkimi pozostałymi ekipami. Poszczególne gry były prowadzone równocześnie na 4 szachownicach (po 10 minut na rundę). W pierwszej rundzie naprzeciwko naszych zawodników zasiedli przedstawiciele z SP9, a w drugiej rundzie z SP3. Obydwa mecze zakończyły się pewnym zwycięstwem naszych szachistów w stosunku (4-0) z „dziewiątką” i (4-0) z „trójką”. Wszyscy reprezentanci z „21” odnieśli po dwa indywidualne zwycięstwa. Z ostatnich 4 partii rozegranych z drużyną KSP wygraliśmy 3 kończąc całe spotkanie wynikiem (3-1). W sumie w trzech meczach przedstawiciele naszej szkoły na 12 rozegranych partii aż 11 zakończyli zwycięstwem! Uzyskane wyniki dały ostatecznie 1 miejsce w turnieju, oraz awans do zawodów wojewódzkich! Sędzią głównym był pan Marek Michalik. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. SP 21 wystąpiła w składzie: Kamil Jaworski (3 wygrane), Kamil Dunikowski (3 wygrane), Kacper Słowik (2 wygrane), oraz Milena Mróz (3 wygrane). Opiekunem drużyny był Piotr Załubski. 

   Dzień wcześniej 24.10.2022 również w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się międzyszkolne zawody szachowe szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6 – rocznik 2010 i młodsi). Była to także rywalizacja drużynowa. Do turnieju przystąpiło 21 zawodników i 7 zawodniczek z 7 sądeckich szkół. Zasady rywalizacji były identyczne jak w przypadku starszej kategorii. Naszą SP21 reprezentowali: Ewa Szczecina, Jakub Basta, Jakub Dunikowski i Jakub Sułkowski. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze i każdy z naszych reprezentantów postarał się o jakąś zdobycz punktową w swoich pojedynkach. Drużyna odniosła 1 zwycięstwo i 2 remisy: (3-1) z SP3, (2-2) z KSP, (2-2) z SP9, doznała też trzech porażek (1-3) z SP7, (1-3) z SP6 i (0-4) z ASP. Zawodnicy z SP21 w końcowej klasyfikacji zajęli dobre 5 miejsce. Wszyscy nasi szachiści z 24 indywidualnie rozegranych partii 9 rozstrzygnęli na swoją korzyść! Nasz kapitan Jakub Basta odniósł 4 indywidualne zwycięstwa, Jakub Sułkowski wygrał 1 mecz, natomiast Jakub Dunikowski i Ewa Szczecina skończyli rywalizację przy szachownicach mając na koncie po 2 wygrane partie. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.