Sprawozdanie z wycieczki klasowej 5a

    Dnia 19 października 2022 roku w środę,  klasa 5 a pod opieką wychowawczyni Pani Marioli Mozdyniewicz, była na wycieczce w mini zoo o nazwie „ Hacjenda Alpaka ”, w miejscowości Ubiad. Wyjazd na wycieczkę rozpoczął się o godzinie 10.00 z pod budynku naszej szkoły. A na miejscu byliśmy już o godzinie 10:30. Po przyjeździe naszym oczom ukazał się duży obszar ziemi, na którym rozmieszczone zostały zagrody ze zwierzętami. A znajdowały się tam różne zwierzęta, także egzotyczne gatunki.

    W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy zagrodę z osłami, sarnami i dwugarbnym wielbłądem, z którym można było zrobić sobie zdjęcie. Następnie poszliśmy do terrarium, w którym mieściły się lemury oraz małe kotki. Później udaliśmy się do zagrody, gdzie były kangury. Po ich obejrzeniu, można było sobie ponownie zrobić zdjęcie z bardzo puszystą alpaką. Następnie, udaliśmy się obok stojących w równym rzędzie klatek, w których oglądaliśmy zwierzęta takie jak;  małe kangury, jeżozwierze, mary patagońskie i strusia.

    Po intensywnym zwiedzaniu, czekała jeszcze na nas duża zagroda z kucami i białymi osłami. Po czym udaliśmy się na ogromną polanę, gdzie znajdowała się klatka z szopami, zagroda i stajnia ze stadem koni i alpak. Po jakimś czasie weszliśmy na wieżę widokową, a pod nią również, można było obserwować ptaki; sowy, bażanty i papugi. Po zejściu z wieży udaliśmy się już głodni na pieczoną kiełbasę z ogniska. Po poczęstunku właścicielka „ mini zoo ”, przyniosła nam do pokazania skunksa. Około godziny 14:00 wróciliśmy z wycieczki do Nowego Sącza i udaliśmy się do domu.

 

Julian Miłkowski