1 miejsce dla chłopców z SP21 w „trójkach” koszykarskich

    Dnia 27.10.2022 w hali MOSiR-u odbył się turniej w koszykówce 3×3 chłopców klas 4-6 z udziałem 8 szkół. Zawody rozgrywano systemem „grupowym”. Nasi koszykarze w pierwszym meczu trafili na przeciwnika z najwyższej półki, a mianowicie mistrzów z zeszłego roku. Dlatego minimalna porażka i to w samej końcówce (4-5) z SP7, spowodowała jeszcze większą mobilizację przed kolejnymi występami. W wyjątkowo zaciętym spotkaniu z „siódemką” do kosza 3 razy trafił Fabian Zegzda i 1 raz Maciej Olchawa. Kolejny mecz zakończony wygraną (3-0) z SP9, dały 2 celne rzuty Fabiana i jeden Maćka. Wynik powinien być znacznie wyższy, jednak mimo wielu dogodnych sytuacji piłka nie chciała wpaść do kosza. Ostatnim rywalem grupowym była niepokonana do tej pory ekipa SP20. Nasz zespół ograniczył przeciwnikom możliwość oddawania rzutów z czystych pozycji, oraz nie dopuszczał ich do strefy podkoszowej. W tym meczu, oprócz Maćka i Fabiana punktował również Jakub Basta. Zwycięstwo (3-0) z SP20 dało 1 miejsce w grupie i awans do finału! W meczu o złoto naprzeciwko stanęli wicemistrzowie Nowego Sącza z ubiegłego sezonu. Chłopcy niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie pokonali (5-1)  SP15. Wygraną zapewniła świetna postawa w obronie całej drużyny. Na listę strzelców wpisali się: Fabian Zegzda, Krzysztof Ociepka i Maciej Olchawa. Chłopcy wywalczyli złote medale, 1 MIEJSCE w turnieju,tytuł mistrzów Nowego Sącza, oraz awans na zawody rejonowe w Gorlicach!!! Ten sukces, na który ciężko zapracowali, sprawił zawodnikom z „dwudziestki jedynki” ogromną radość, ponieważ nie byli faworytem rozgrywek. Większość szkół była na podobnym poziomie sportowym, ale kilku koszykarzy z poszczególnych drużyn przewyższało pozostałych wyszkoleniem technicznym, ponieważ trenowali tą dyscyplinę w klubie. Naszym atutem okazała się defensywa i umiejętna współpraca na parkiecie. Duże brawa i gratulacje dla całej ekipy, która zagrała bardzo dobre zawody! J. Drużynę SP21 tworzyli: Maciej Olchawa, Fabian Zegzda, Krzysztof Ociepka, Jakub Basta, a opiekunem drużyny był Piotr Załubski.