Dzień Głośnego Czytania w bibliotece i świetlicy

Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Podczas zajęć świetlicowych dzieci opowiadałyo swoich ulubionych książkach, rozmawialiśmy też o korzyściach płynących z czytania książek. Świetlica szkolna włączyła się w tą akcję i wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowała w tym dniu zajęcia czytelnicze dla dzieci.

W rolę czytających wcielili się pani bibliotekarka, wychowawcy świetlicy, uczennice starszych klas oraz wychowankowie świetlicy. Oprócz czytania w bibliotece odbyła się prezentacja literatury dziecięcej. Świetliczaki zapoznały się z proponowaną przez bibliotekę szkolną ofertą z zakresu literatury dziecięcej, a także wypożyczyły wybrane przez siebie książki.

W świetlicy urządziliśmy również świetlicową biblioteczkę, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi.

Święto to więc warto obchodzić każdego dnia. Zachęcamy więc wszystkich rodziców, aby codziennie przeznaczyli choćby chwilkę na głośne, wspólne czytanie książek.