BIEG PATROLOWY

31 maja odbył się VII bieg patrolowy “Śladami miejsc związanych ze Świętym Janem Pawłem II w Nowym Sączu” pod honorowym patronatem księdza Zbigniewa Biernata proboszcza parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.  

W wydarzeniu wzięło udział 6 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ks. Jerzego Popiełuszki, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. oraz nasza szkoła. Przedstawiciele szkół utworzyli 3-osobowe drużyny i wraz z opiekunami mieli do pokonania trasę od Szkoły Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II do Kościoła pw. Świętego Jana Pawła II. Po drodze uczestniczyli musieli zmierzyć się z czterema zadaniami na punktach kontrolnych umiejscowionych: przy skale Piotrowej na Plantach, przy pomniku Jana Pawła II na Rynku, przy Bazylice Świętej Małgorzaty oraz przy Kościele pw. Ducha Świętego.  

Uczestnicy biegu odznaczeni kotylionami w barwach papieskich i kolorowymi wstążeczkami oraz zaopatrzeni w wodę ruszali spod naszej szkoły co 7 minut.  

Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje, najlepsze drużyny pokonywały trasę w czasie krótszym niż 1 godzina. 

Na mecie, przy Kościele Świętego Jana Pawła II, w czasie, gdy jury obliczało zdobyte przez drużyny punkty na uczestników czekał poczęstunek zorganizowany przez księdza proboszcza Zbigniewa Biernata. 

W pięknym Kościele odśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń Świętego Jana Pawła II. 

Dwie drużyny otrzymały maksymalną liczbę punktów, również III i IV miejsce nie od razu zostało rozstrzygnięte z powodu tej samej ilości punktów.   

Po wykonaniu zadania dodatkowego mogliśmy wreszcie ogłosić werdykt: 

I miejsce – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I St. 

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza 

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ks. Jerzego Popiełuszki 

Zwycięzcą gratulujemy, wszystkim drużyną bardzo dziękujemy za zaangażowania i wspólną zabawę. 

Zapraszamy za rok!