Grad medali na bieżni! Dzieci z SP21 aż 10 razy na podium w przełajach!

 

     Fantastyczne wyniki osiągnęli przedstawiciele SP21 w „przełajach” rozgrywanych na stadionie MOS-u przy ul. Lenartowicza. W drużynowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, startowano w 4 kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w kategorii 5-6 klas (rocznik 2009 i 2010), oraz w kategorii 3-4 klas (rocznik 2011 i młodsi). W sumie na starcie stanęło aż 128 osób z 9 nowosądeckich szkół w tym: 66 zawodników i 72 zawodniczki. Jak się okazało byliśmy jedyną szkołą podstawową której dzieci znalazły się na podium w każdej kategorii! Drużyna starszych chłopców zajęła 1 MIEJSCE, a młodszych chłopców 3 MIEJSCE, natomiast drużyna starszych dziewcząt 1 MIEJSCE, a młodszych dziewcząt 2 MIEJSCE. Ponadto nasi reprezentanci w każdej z wymienionych kategorii stawali na podium również indywidualnie. 1 miejsce i tytuł mistrzów Nowego Sącza wywalczyli: Milena Leśnik (kat. 3-4 kl.), Olimpia Klimek (kat. 5-6 kl.),oraz Paweł Jędrzejek  (kat. 5-6 kl.).  2 miejsce i tytuł wicemistrza Nowego Sącza zdobył: Jakub Basta (kat. 3-4 kl.), natomiast  3 miejscebrązowe medale „wybiegali” sobie Maja Nycek (kat. 5-6 kl.),oraz Bartłomiej Stolarczyk (kat. 5-6 kl.). Również pozostali nasi reprezentanci zajmowali wysokie lokaty przyczyniając się do sukcesów drużynowych i stając na odpowiednich stopniach podium. W rezultacie dwie nasze ekipy – chłopcy i dziewczęta z klas 5-6 jako mistrzowie Nowego Sącza awansowali do zawodów wojewódzkich mających się odbyć w Nowym Targu i będą reprezentować nasze miasto w Mistrzostwach Małopolski. Awans uzyskała także Milena Leśnik w młodszej kategorii jako indywidualna mistrzyni Nowego Sącza. 

Dokładne wyniki i miejsca osób startującym w zawodach są dostępne na stronie internetowej MOS-u.        

    Dzień później – 10 maja 2022r. na tym samym obiekcie MOS-u odbyły się drużynowe biegi przełajowe klas 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zgłosiło się 100 osób z 10 szkół: 45 zawodników i 55 zawodniczek. Drużyna dziewcząt zajęła 4 MIEJSCE, a drużyna chłopców została sklasyfikowana na 4-5 MIEJSCU. Indywidualnie w pierwszej „10” z naszych „przełajowców” znaleźli się: Wiktoria Zegzda – 4 miejsce, Nadia Klimek – 6 miejsce, oraz Antoni Macałka – 5 miejsce.

  Skład chłopców z 3-4 klas: Basta Jakub, Brzeski Robert, Janisz Mateusz, Węgrzyn Nikodem, Dunikowski Jakub, 5-6 klas Jędrzejek Paweł, Stolarczyk Bartłomiej, Hebda Dorian, Brzeski Aleksander, Olchawa Maciej, Dunikowski Kamil. Skład dziewcząt z 3-4 klas: Leśnik Milena, Brzeska Alicja, Witowska Alicja, Wolak Oliwia, Sekuła Alicja, Łęczycka Maja, 5-6 klas Klimek Olimpia, Nycek Maja, Ledniowska Oliwia, Myrlak Małgorzata, Bałuszyńska Laura, Baczyńska Emilia. 

  Chłopcy z 7-8 klas: Macałka Antoni, Górka Bartosz, Berezowski Marcin, Szabla Bartłomiej, Mróz Tomasz, Zegzda Kacper, Budziak Kewin. Dziewczęta z 7-8 klas: Zegzda Wiktoria, Klimek Nadia, Piasecka Zofia, Bułat Emilia, Górowska Milena, Ruchała Weronika. Opiekunami naszych zawodniczek i zawodników z klas 3-6 byli Grzegorz Gryźlak i Maciej Jawor, a klas 7-8 Dariusz Peciak.