Kopciuszek – nagranie występu

     Dnia 7 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III B uczestniczyli w nagraniu audiowizualnym bajki „Kopciuszek”. Okres przygotowań spektaklu trwał kilka miesięcy i sprawił dzieciom wiele radości i satysfakcji, której towarzyszyła zabawa w teatr. Podczas pozalekcyjnych spotkań uczniowie poznawali tajniki pracy teatru. Dowiedzieli się jak powstaje sztuka teatralna, wzbogacili swój słownik o takie pojęcia jak np.: autor sztuki, reżyser, scenograf, choreograf, charakteryzator, sufler, aktor, inspicjent, rekwizytor. Udział w odtwarzaniu treści utworu skłaniał uczestników do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się. Mogli wykazać naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, m.in.: w tańcu, śpiewie, mowie, geście, ruchu.   W trakcie spotkań rozwijali swoją kreatywność, posiadane talenty, a także wyobraźnię. Bardzo chętnie i odważnie utożsamiali się z przedstawionymi przez siebie postaciami.                                                                                                                                                 

Podczas premiery – nagrani bajki, mali aktorzy wykazali się dużą dyscypliną i dojrzałością. Odgrywali swe role w sposób naturalny z wielkim zaangażowaniem.                                                           

     Widowisko „Kopciuszek” powstało na podstawie tekstu bajki Jana Brzechwy, a zostało wyreżyserowane przez wychowawczynię klasy – Joannę Wastag.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz nagrania widowiska.