Warsztaty z autorem “Wielkiej ucieczki Wawelskiego Smoka”

23-24 lutego 2022 roku odwiedził nas Robb Maciąg – autor “Wielkiej ucieczki Wawelskiego Smoka”, który spotkał się z wybranymi klasami 3 i 2, aby przeprowadzić w bibliotece szkolnej etno-warsztaty przybliżające kulturę Inuitów oraz prawdziwą historię Anaruka – chłopca z Grenlandii. Oczywiście, że w naszej kulturze mamy „noski, noski, Eskimoski” i w Polsce mamy niewielkie szanse by spotkać Inuitę i by go tym obrazić, ale dobrze by było wiedzieć skąd to powiedzonko i kim jest „Eskimos”. A doładniej – dlaczego go nie ma. Innymi warsztatami, w których dzieci brały udział były te poznające trasę Smoka Wawelskiego z książki – między innymi Chiny i Turcję, Warsztaty bardzo się podobały i mamy nadzieję, że gościliśmy pana Roberta nie ostatni raz!