Uzależnieniom mówimy nie!

Uczniowie klas czwartych podczas ostatnich lekcji przyrody odkrywali tajemnice, jakie skrywa zdrowy styl życia. Poznawali jego podstawowe zasady oraz wykonywali plakaty dotyczące skutków różnego typu uzależnień. W grupach opracowywali zagadnienia związane z uzależnieniem od alkoholu, nikotyny, narkotyków oraz o coraz groźniejszym w dzisiejszych czasach e-uzależnieniu. Uczniowie byli zaangażowani w pracę, wykonali wiele elementów graficznych.

Ostatnim etapem zadania była prezentacja plakatów na forum klasy, dzięki czemu każda osoba mogła uświadomić sobie, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia mogą być uzależnienia. Uczniowie na lekcji ćwiczyli także, kiedy i w jaki sposób należy być asertywnym. Efekty ich pracy można zobaczyć poniżej.