W świecie dinozaurów

26 lutego obchodziliśmy kolejne ciekawe święto, Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi, a szczególnie dzieci. Dzień ten był wspaniałą okazją, by wzbogacić wiedzę dzieciaków na temat tych prehistorycznych stworzeń. Taki niezwykły dzień obchodzony przez dzieci w formie zabaw i różnych aktywności sprzyja pogłębianiu wiedzy w ciekawy i przyjemny sposób. Świetliczaki obejrzały filmy edukacyjne z serii  ,,Ola i dinozaury’’, z których dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tych prehistorycznych stworzeń, a mianowicie jak wyglądały dinozaury, kiedy żyły, czym się odżywiały oraz dlaczego i w jaki sposób wyginęły. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały ilustracje i słuchały różnych informacji o tych interesujących stworzeniach. Potem przyszedł czas na zabawy z dinozaurami. Była zabawa ruchowa ,,Dinozaury’’ inspirowana muzyką, a także koło fortuny z dinozaurami. Dzieci rozwiązywały też różne zadania, których bohaterami były dinozaury. Podsumowaniem zajęć był quiz wiedzy o dinozaurach, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą o tych prehistorycznych gadach. Na zakończenie zajęć świetliczaki wykonały własne dinozaury, które zostały wyeksponowane na świetlicowej makiecie ,,Świat dinozaurów’’. To były naprawdę ciekawe i inspirujące zajęcia. Zakończyliśmy je projekcją bajki ,,Przygoda z dinozaurami ’’.