Pożegnanie karnawału w świetlicy szkolnej

       

Karnawał to wyjątkowy czas dla dzieci. Zgodnie z karnawałową tradycją, równieżi w naszej świetlicy w czwartek 24 lutego miało miejsce karnawałowe szaleństwo. Był to więc ,,tłusty czwartek na wesoło’’. Świetliczaki żegnały karnawał bawiąc się w rytmach lubianych i popularnych przebojów. Były tańce ,,Lambada’’, ,,Makarena’’, świetlicowy rock and roll oraz inne zabawy rytmiczno-ruchowe. Muzyczna zabawa była urozmaicana różnymi konkursami, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Były zabawy z pączkami.,,Wygibasy z balonami’’, ,,Znikające krzesełka’’, ,,Wędrujący kapelusz’’, ,,Gazetowe pląsy’’, ,,Muzyczna loteryjka’’, ,,Taniec z balonikiem’’ i wiele innych. Różnorodność tańców i zabaw sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę.

Humor, jak zwykle dopisywał wszystkim. Dzieciaki świetnie się bawiły przy gorących, muzycznych rytmach, a świetlicę wypełniały ich radosne krzyki i śmiech. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć pączków, dlatego też po wspólnych zabawach był słodki poczęstunek – degustacja pączków, jak przystało na ,,tłusty czwartek’’. Był to wspaniały dzień pełen pozytywnych wrażeń oraz dobrej zabawy. W radosnym nastroju pożegnaliśmy kończący się karnawał. Kolejny bal już za rok !