WARSZTATY CERAMICZNE W KLASIE 3E

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy 3E rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną wykonując trójwymiarowe przedmioty według własnego projektu. Lepienie z  gliny to doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiaru energii. Dodatkowo pozytywnie wpływa na harmonijny rozwój dziecka.  Biorąc udział w warsztatach dzieci rozwijały swoją kreatywność, koncentrację, ekspresje plastyczną oraz doskonaliły koordynację wzrokowo- ruchową.

Glina to niezwykły materiał. Kiedy jest sucha staje się twarda, ale wystarczy zwilżyć ją wodą, aby zyskała niebywałą plastyczność. Lepienie w niej jest doskonałą zabawą, ale ma także właściwości terapeutyczne.

Dzieci najpierw ubijały glinę uderzając nią o stół, następnie ugniatały ręką formując placek i wałkując jego powierzchnię, aby była idealnie gładka. Następnie uczniowie tworzyli różnorodne przedmioty według własnego pomysłu.