Zapowiedź występu naszych uczniów w telewizji

„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc” i wiele, wiele innych. Najpiękniejsze polskie kolędy, w aranżacji Łukasza Kowalskiego, wykonali młodzi wokaliści z zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza oraz kielczanin Karol Łataś. Razem z nimi zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Wsparcia dzieciom udzieliły także gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Roxie i Cleo. Całość będzie można zobaczyć i usłyszeć w Boże Narodzenie w TVP ABC (25.12) o godzinie 16.00.

Koncert pt. „Radość Bożego Narodzenia” zrealizowano w pięknej scenografii w sali koncertowej Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do wspólnego śpiewania i celebrowania Bożego Narodzenia młodzi artyści zaprosili koleżanki i kolegów z niepełnosprawnościami. Dzieci przygotowały koncert z myślą o swoich rówieśnikach – widzach TVP ABC. Kolędy przeplatane są fragmentami książki pt. „Jezus Malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu” w interpretacji aktorki – Ewy Ziętek. Jasełka odegrali mali aktorzy z grupy teatralnej „Być może” z Gorlic. Dzieci wcieliły się m.in. w rolę Maryi, Józefa oraz Trzech Królów.

Dla wielu uczestników udział w koncercie był spełnieniem marzeń. Zmagając się z cytomegalią wrodzoną 13-letnia Emilia zaśpiewała ze swoją idolką Roksaną Węgiel. Integracyjne widowisko zostało przetłumaczone na język migowy. Do wspólnego śpiewania, przed telewizorami, zachęcają napisy z tekstami kolęd.

Świąteczne widowisko zrealizował zespół TVP3 Kielce.

Koncert będzie można obejrzeć
– TVP ABC 25.12 o godz. 16.00
– TVP Polonia 30.12 o godz. 15.50
– TVP ABC 6 stycznia o godz. 14.10