Fantastyczny wynik dziewcząt w Tarnowie! 2 miejsce w WOJEWÓDZTWIE w koszykówce 3×3 !!!

Dnia 25.11.2021r. w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 dziewcząt, z rocznika 2007 i 2008. W turnieju udział wzięło 5 najlepszych drużyn – które zwyciężały w zawodach miejskich, a następnie rejonowych, awansując do etapu wojewódzkiego. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ogromny sukces odniosły dziewczęta z nowosądeckiej SP21, które zdobywając 2 miejsce wywalczyły srebrne medale i zostały WICEMISTRZYNIAMI  MAŁOPOLSKI!!! Podopieczne Piotra Załubskiego występując w składzie: Nadia Klimek, Wiktoria Zegzda, Wiktoria Mróz i Łucja Tokarczyk pokonały kolejno: (8-4) SP Niedomice, (10-1) SP Klecza Dolna, oraz (11-0) SP Tenczynek. W ostatnim meczu decydującym o mistrzostwie uległyfaworytowi rozgrywek – SP2 Bochnia. Mimo porażki (2-8) dziewczęta z „dwudziestki jedynki” osiągnęły wspaniały wynik zostając drugą drużyną koszykarską w województwie! W każdy mecz włożyły mnóstwo sił grając z ogromną ambicją. Wykazały się sporymi umiejętnościami zdobytymi na lekcjach wf-u, oraz na treningach w klubie UKS Żak Nowy Sącz. Udowodniły że lubią i umieją grać w koszykówkę, a ciężka i cierpliwa praca przynosi efekty.

      Najmocniejszą stroną dziewcząt była świetna gra obronna, oraz dobra współpraca na parkiecie. Zaprocentowało też doświadczenie zdobyte w lidze i na turniejach. Zabrakło jedyne trochę lepszej skuteczności szczególnie w meczu o „złoto”. Nasze zawodniczki nie zapominały również o kulturalnym dopingu i postawie „fair-play, o czym świadczą wzajemne podziękowania i uśmiechy wszystkich dziewcząt po każdym meczu. Zawody zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie, obyło się również bez żadnych urazów i kontuzji. Każda z reprezentantek SP21 punktowała, dokładając swoją „cegiełkę” do końcowego wyniku. W drodze po 2 miejsce w województwie, sądeczanki walcząc na trzech kolejnych etapach w „trójkach” koszykarskich, rozegrały 10 spotkań z czego 9 wygrały! Wielkie brawa i gratulację za postawę, godne reprezentowanie szkoły i miasta Nowego Sącza, oraz wywalczony tytuł.