Mikołaj w świetlicy

Kiedy w kalendarzu zbliża się data 6 grudnia, dzieci z wielką nadzieją oczekują spotkania ze Świętym Mikołajem. Podobnie było w naszej szkolnej świetlicy. Tego dnia świetliczaki wysłuchały ,,Legendy o Świętym Mikołaju’’ i poznały historię biskupa Mikołaja, który uczy nas, że powinniśmy dzielić się tym, co posiadamy z innymi.  Były też ciekawostki dotyczące tradycji mikołajkowych w różnych krajach świata. Dzieci śpiewały ,,mikołajkowe’’ piosenki, a także wykonały przepiękne portrety Mikołaja. Świetliczaki brały również udział w quizie wiedzy o Mikołaju i mikołajkowych tradycjach. Nie zabrakło oczywiście wizyty tak oczekiwanego przez dzieci gościa. Święty Mikołaj obdarował dzieciaki upominkami oraz słodyczami. Korzystając z odwiedzin tak zacnego gościa, uwieczniliśmy jego wizytę na wspólnej fotografii. Miło będziemy wspominać ten dzień. To był dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.