Mistrzostwo i wicemistrzostwo Nowego Sącza w halowej piłce nożnej dla dziewcząt z SP21!

Dnia 03.11.2021r. w Hali Sportowej MOSiR na ul. Nadbrzeżnej odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt z klas 4-6. W zawodach udział wzięło 5 szkół podstawowych. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się SP16, której zawodniczki trenują na co dzień piłkę nożną w sądeckim klubie „Starówka”. Nasze dziewczęta odnosząc 2 zwycięstwa, 1 remis i jedną porażkę zajęły 2 miejsce i zostały WICEMISTRZYNIAMI Nowego Sącza w tej dyscyplinie sportowej. Piłkarki z SP21 jako jedyne nie przegrały z niepokonaną „szesnastką”. Ponadto zdobyły najwięcej bo aż 14 bramek. Zagrały najlepiej w obronie tracąc tylko 3 gole. Do tego „królem strzelców” całego turnieju została kapitan SP21 Olimpia Klimek z dorobkiem 7 trafień!, a na 2 miejscu znalazły się: zawodniczka z SP16, oraz również nasza Emilia Łomako – obydwie z 6 bramkami.

W całych zawodach dziewczęta wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym, dużą ambicją, świetnie realizowały założenia meczowe, a przede wszystkim pokazały że są drużyną i w trudnych sytuacjach pomagały sobie na boisku. Dlatego też zasłużyły na osiągnięty wynik, na który same ciężko zapracowały swoją postawą na boisku.  GratulacjeJ.    

                                       WYNIKI WSZYSTKICH MECZY SP21          

                                                 SP 21 – SP 3               1 : 2                        

                                                 SP 21 – KSP                  4 : 0                        

                                                 SP 21 – SP 16             1 : 1                        

                                                 SP 21 – SP 15             8 : 0                        

Drużyna dziewcząt SP21 wystąpiła w następującym składzie: 

Klimek Olimpia, Łomako Emilia, Nycek Maja, Bałuszyńska Laura, Obrzut Martyna, Kopiec Gabriela, Kropiwnicka Zuzanna, Górka Aleksandra. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

    Dnia 04.11.2021r. również w Hali Sportowej MOSiR na ul. Nadbrzeżnej odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt z klas 7-8. Do zawodów zgłosiły się tylko 3 szkoły podstawowe. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się nasza drużyna, która odniosła 2 zwycięstwa i wygrała zawody. Zdobywając 1 miejsce i tytuł MISTRZYŃ Nowego Sącza dziewczęta awansowały do etapu rejonowego. W pierwszym meczu piłkarki z SP21 pokonały (2 : 0) zespół z SP15 po bramkach Nadii Klimek i Mileny Górowskiej. Drugie spotkanie to zwycięstwo (1 : 0) z rówieśniczkami z SP9 po golu zdobytym ze stałego fragmentu gry przez Nadię Klimek. 

Dziewczęta w obydwóch meczach miały wyraźną przewagę i wypracowały sobie sporo sytuacji podbramkowych, w których brakowało trochę lepszej skuteczności. Natomiast w obronie zagrały praktycznie bezbłędnie. Duże brawaJ.  

Drużyna dziewcząt SP21 wystąpiła w następującym składzie: 

Klimek Nadia, Zegzda Wiktoria, Ledniowska Kaja, Górowska Milena, Mróz Wiktoria,

Mróz Milena, Ormińska Amelia. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.