Dzień misia w świetlicy

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku…. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci – Pluszowy Miś. Dzień ten był więc  motywem przewodnim zajęć organizowanych w tym dniu w świetlicy, a także okazją do świetnej zabawy. Dzieci pochwaliły się ukochanymi pluszakami oraz opowiadały o swoich ulubionych misiach. Poznały również historię pluszowego misia, a także dowiedziały się, dlaczego zdobywa on sympatię  kolejnych pokoleń dzieci. Nie zabrakło też ciekawostek przyrodniczych z życia prawdziwych niedźwiedzi.

Zabawy i piosenki z misiem umiliły dzieciom czas spędzony w świetlicy, a także sprawiły im wiele radości. Dzieci brały udział w wielu zabawach ruchowych, rozwiązywały różne zadania, zagadki i łamigłówki z misiami. W tym dniu nie zabrakło też spotkania z literaturą – czytania bajek o znanych misiach. Wspólnie obejrzeliśmy też krótkie bajki z serii ,, Przygody Kubusia Puchatka’’. Świetliczaki wykonały również misiowe prace plastyczne. Moda na misie nie przemija i mimo wielu nowoczesnych zabawek pluszowy miś jest wciąż ulubiona maskotką dzieci.