“Mały architekt”

Dnia 8 listopada uczniowie klas 1c, 2a, 3c oraz 3e uczestniczyli już po raz drugi w zajęciach plastycznych z cyklu  “Mały architekt” organizowanych przez MOK “Sokół” w Nowym Sączu. W czasie zajęć, których tematem była „Miara i skala”  uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ludzie  dokonywali pomiarów dawniej, a jak to wygląda obecnie. Porównywali, ile centymetrów ma w rzeczywistości łokieć, a ile stopa. Oglądali miarki używane obecnie w różnych zawodach (miarka krawiecka, taśma miernicza, składana miarka drewniana, laserowy miernik odległości). Dzieci dokonywały pomiarów, a następnie zastosowały w praktyce zdobyte wiadomości na temat skali wykonując z plasteliny figurkę przedstawiającą ich osobę w pomniejszeniu.