Konnichiwa Nowy Sącz! – Jak zrobić udon

W naszej szkole odbyła się 2 lakcja z właśnie projekt “Konnichiwa Nowy Sącz” organizowany przez Uniwersytet Shiga w Japonii oraz naszą placówkę. Projekt odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Projekt zakłada przeprowadzenie co miesiąc lekcji dla 1-2 oddziałów przez studentów Uniwersytetu Shiga, a jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli – odwiedziny studentów w naszej szkole i mieście. W dniu dzisiejszym na godzinie wychowawczej klasy 7c połączyli się ze studentami Uniwersytetu Shiga, aby poznać tajniki jedzenia pałeczkami, japońskich potraw i przygotowywania udonu – japońskiego makaronu. Kolejna lekcja już za miesiąc! Koordynatorami projektu są profesor Satoshi Chikakane (Uniwersytet Shiga oraz pani Anna Kmiecik (nasza placówka).