Dzień Dyni czyli wesołe zabawy ,,świetliczaków’’.

 

Nadszedł koniec jesiennych zbiorów, a w szczególności królowej wszystkich warzyw – dyni. Dnia 4 listopada w świetlicy szkolnej zorganizowany został więc Dzień Dyni. Podczas zajęć świetliczaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele potraw. Dzieci z zaciekawieniem badały też ,,Co ukrywa dynia w środku ?’’

Dzień Dyni był również wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Dzieciaki uczestniczyły w zabawach ruchowych z dynią, tj. toczenie dyni, dynia parzy, slalom z dynią, wędrująca dynia, dyniowy tor przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zadania i zagadki z dynią w tle, a świetliczaki z zapałem rozwiązywały dyniowe łamigłówki. Oczywiście podczas Dnia Dyni nie mogło zabraknąć muzyki. Dzieci wspaniale bawiły się przy piosenkach o dyni, ale najwięcej śmiechu dostarczył im taniec z dynią. Dynia była też inspiracją do tworzenia prac plastycznych, które ozdobiły świetlicę szkolną. Ten dzień przyniósł świetliczakom wiele niezapomnianych wrażeń i mnóstwo radości.