Wycieczka klas 3A i 3B

Dnia 22 października 2021 r. uczniowie z klasy 3A i 3B wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do rezerwatu przyrody Uhryń. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w jesiennej aurze i bezpośrednim kontakcie z naturą. Pan Przemysław Nosal z Nadleśnictwa Nawojowa opowiedział nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych żyjących w poszczególnych warstwach lasu. Dowiedzieliśmy się także o panujących warunkach mikroklimatycznych panujących w lesie oraz zagrożeniach ze strony roślin i grzybów. Usłyszeliśmy także o korzyściach, jakie czerpie człowiek z lasów. Słoneczna pogoda, otaczająca przyroda, odgłosy natury i wspaniałe krajobrazy sprzyjały leśnym wędrówkom. Dużo radości sprawił nam także biwak przygotowany przez rodziców. Smażone kiełbaski na ognisku, a następnie pianki barbeque, których smakowaliśmy z herbatnikami zaspokoiły nasz apetyt. Z ogniskowego żaru jedzenie smakowało nam wyjątkowo. Wycieczka zrelaksowała nas w pełni, wzbogaciła naszą wiedzę i uświadomiła, że przyrodę należy kochać i szanować. Wizyta w lesie oraz miła atmosfera jaka nam towarzyszyła pozostanie na długo w naszej pamięci.