Jesienne smaki i kolory

Jesień to pora roku obfitująca w bogactwo warzyw i owoców. Korzystając z okazji, na zajęciach w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy więc o warzywach i owocach, a także o odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla zdrowia. Dzieci przedstawiły inscenizację do wiersza J.Brzechwy ,,Na straganie’’ wykorzystując do niej świeże warzywa. Rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach, a następnie rozpoznawały smaki już dla siebie znane, ale również – te całkiem dla nich nowe. Dzieciaki odkrywały moc witamin, które kryją się w różnych warzywach i owocach, a także wesoło bawiły się  przy piosence ,,Jarzynowa gimnastyka’’.  Podczas zajęć dzieci przygotowały też pyszną, jesienną sałatkę z warzyw i owoców. Sałatki wyszły wspaniale i były przepyszne. Na koniec urządziliśmy w świetlicy prawdziwą sałatkową ucztę. Nikogo nie trzeba było namawiać do degustacji sałatki, gdyż własnoręcznie wykonane przysmaki smakują najlepiej. Było bardzo smacznie i zdrowo ! Po takich zajęciach świetliczaki na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne !