#przerwanaczytanie

W dniu 6 października 2021 nasza szkoła postanowiła wziąć udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Na przerwach do akcji przyłączyli się uczniowie w klasach, uczniowie na korytarzach, uczniowie na świetlicy, uczniowie w biblioteca, a także nauczyciele w pokoju nauczycielskim, administracja i obsługa. Doliczyliśmy się  631 osób czytających tego dnia na terenie naszej placówki! Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do pobicia zeszłorocznego rekordu! Wszyscy czytali książki – wiersze, beletrystykę, komiksy, gatunkowo wszystko – od literatury naukowej, przez bajki i fantastykę, aż do literatury obyczajowej. Zdjęcia robione były przez wychowawców w klasach, jeśli przerwy organizowane były w sali, oraz na długiej przerwie przez bibliotekarza.