Konnichiwa Nowy Sącz! – projekt wystartował

W naszej szkole wystartował właśnie projekt “Konnichiwa Nowy Sącz” organizowany przez Uniwersytet Shiga w Japonii oraz naszą placówkę. Projekt odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Projekt zakłada przeprowadzenie co miesiąc lekcji dla 1-2 oddziałów przez studentów Uniwersytetu Shiga, a jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli – odwiedziny studentów w naszej szkole i mieście. W dniu dzisiejszym (15.10.2021) połączyliśmy się przez aplikację Zoom ze studentami z Japonii – w tłumaczeniu pomagała nam studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego – Ola Malarz. Klasy 2d i 2c uczyły się dzisiaj składać instrumenty pogobne do ukulele i stworzyć jednostrunowy instrument. Studenci pokazali nam jak zagrać na nim “Twinkle twinkle little star”. Potem połączył się z nami rektor uniwersytetu – pan Ida Ryuichi i zaśpiewaliśmy mu piosenkę po polsku. Każdy uczeń mógł potem ozdobić swój instrument ozdobnymi papierami, które dostaliśmy w paczce z Japonii. Drugie zajęcia już za miesiąc!